GIP-იმ მონაწილეობა მიიღო ბერლინში გამართულ საჯარო დისკუსიაში – “აღმოსავლეთ პარტნიორობის 10 წელი – რა შეგვიძლია გავაუმჯობესოთ?”
26 სექტემბერს, კონრად ადენაუერის ფონდის ორგანიზებით, საჯარო დისკუსია -„აღმოსავლეთ პარტნიორობის 10 წელი – რა შეგვიძლია გავაუმჯობესოთ?“ – გერმანიაში საქართველოს საელჩოში გაიმართა.
დისკუსიაში, რომელსაც კონრად ადენაუერის ფონდის მიწვევით უძღვებოდა საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის (GIP) დირექტორი, კორნელი კაკაჩია, მონაწილეობდნენ – საქართველოს პარლამენტში ევროინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე თამარ ხულორდავა, გერმანიის ბუნდესტაგის წევრი და ევროკავშირის საქმეთა კომიტეტში ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტიის სპიკერი „აღმოსავლეთ პარტნიორობის“ საკითხებში – მატერნ ფონ მარშალი, კიორბერის ფონდის საერთაშორისო თანამშრომლობის პროგრამის ხელმძღვანელი ლიანა ფიქსი და გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენელი ბენედიქტ ცანკერი. გამომსვლელებმა მიმოიხილეს, აღმოსავლეთ პარტნიორობის განვლილი 10 წელი და ისაუბრეს სამომავლო კონცეფციებზე და იდეებზე.
საჯარო დისკუსიების სერია „საქართველო ფოკუსში“, მიზნად ისახავს, საქართველოს ცნობადობის გაზრდას და ქვეყნისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანი საკითხების გერმანულენოვან სივრცეში აქტიურად გაჟღერებას.

GIP participated in a public discussion – “10 Years of the Eastern Partnership – What Can We Do Better?” – in Berlin
On September 26, 2019 the Embassy of Georgia in the Federal Republic of Germany hosted a public discussion – “10 Years of the Eastern Partnership – What Can We Do Better?”.
Invited by the organizers – South Caucasus office of Konrad Adenauer Stiftung – to moderate the panel discussion, Prof. Kornely Kakachia, director of the Georgian Institute of Politics (GIP), together with the participants – Mrs. Tamar Khulordava (Chair of the Committee for European Integration, Georgian Parliament), Mr. Matern von Marschall (MdB, Committee on European Union Affairs), Dr. Benedikt Zanker (Federal Foreign Office) and Ms. Liana Fix (Program Director, International Politics, Körber Foundation), reviewed the past 10 years of the Eastern Partnership and discussed current concepts and ideas for the future of the Eastern Partnership.
This event was part of the series of public discussions: “Georgia in Focus” aim at promoting discussions on Georgia-related foreign, domestic, security and economic policy topics.