მომავალ ლიდერთა სკოლა ELS2021 დაიწყო!
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP), მომავალ ლიდერთა სკოლის (#ELS2021) მეორე გამოშვება გახსნა. გახსნის ცერემონია ოთხივე სამიზნე ადგილას –  ქუთაისში, ზუგდიდში (12 დეკემბერს), თბილისსა და გორში (19 დეკემბერს) დისტანციურად, ონლაინ გაიმართა.
ამჯერადაც, მომავალ ლიდერთა სკოლა 120 ახალგაზრდა, სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენელ აქტიურ პროფესიონალს აერთიანებს თბილისსა და საქართველოს რეგიონებიდან – სამეგრელო-ზემო სვანეთიდან, შიდა ქართლიდან, მცხეთა-მთიანეთიდან, იმერეთიდან, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთიდან.
მომდევნო 6 თვის განმავლობაში, ისინი მრავალფეროვანი თემატიკით დატვირთულ ტრენინგებს დაესწრებიან ინტერაქტიულ ფორმატში და მონაწილეობას მიიღებენ სოციალურ-პოლიტიკურ თემებზე მომუშავე ჯგუფებში.
გახსნის ცერემონიას დაესწრნენ და მონაწილეებს გაეცვნენ: GIP-ის დირექტორის მოადგილე რენატა სკარჯუტე-კერესელიძე, USAID-ის დემოკრატრიის, ადამიანის უფლებებისა და მმართველობის ოფისის წარმომადგენელი ხათუნა კუნჭულია და ჯოზეფ ლარსენი, USAID-ის საზოგადოებასთან ურთიერთობის უფროსი მრჩეველი (Senior Development Outreach Advisor). ასევე, პროექტის რეგიონული კოორდინატორები – მარიკა ვაჭარაძე (ქუთაისი), ეკა მინჯორაია (ზუგდიდი) და ნინო დალაქიშვილი (გორი).
გახსნის ცერემონიის დასრულებისთანავე, ELS-ში ტრენინგების სერია დაიწყო. პირველი სატრენინგო სესიის თემები იყო:
• ახალგაზრდების ჩართულობა დემოკრატიულ პროცესებში – ტრენერი ლევან ცუცქირიძე
• სამოქალაქო საზოგადოება – არსი და საჭიროება – ტრენერი დავით აფრასიძე.
ინიციატივა მომავალ ლიდერთა სკოლა (ELS) GIP-ის მიმდინარე პროექტის ცვლილებებზე ორიენტირებული ახალგაზრდების ხელშეწყობა საქართველოში ფარგლებში ხორციელდება, USAID/Georgia -ის ფინანსური მხარდაჭერითა და CRRC Georgia-თან თანამშრომლობით. პროექტი მიზნად ისახავს ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას პოლიტიკური პროცესებისა და დემოკრატიზაციის შესახებ, მონაწილეების ლიდერული უნარ-ჩვევების განვითარებას, მათი პოლიტიკური და სოციალური ჩართულობის წახალისებას და ასევე, მათ პროფესიულ ზრდას.

Emerging Leaders School ELS2021 has started!
Georgian Institute of Politics (GIP) has opened second edition of the Emerging Leaders School (# ELS2021). The opening ceremony was held online at all four target locations โ€“ Kutaisi, Zugdidi (December 12), Tbilisi and Gori (December 19).
Just like in 2020, the Emerging Leaders School 2021 unites 120 young, active professionals from different fields from Tbilisi and the regions of Georgia โ€“ Samegrelo-Zemo Svaneti, Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti, Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti.
During next 6 months, they will attend trainings on a variety of topics in an interactive format and participate in groups working on social-political issues.
On the online opening ceremony participants were greeted by Renata Skardลพiลซtฤ—-Kereselidze, the Deputy Director of GIP, Khatuna Kunchulia, representative of USAID Office for Democracy, Human Rights and Governance and Joseph Larsen, Senior Development Outreach Advisor, as well as the regional coordinators of the project -Marika Vacharadze (Kutaisi), Eka Minjoraia (Zugdidi) and Nino Dalakishvili (Gori).
Upon completion of the opening ceremony, a series of trainings began in ELS. The topics of the first training session were:
• Involvement of Young People in Democratic Processes โ€“ Levan Tsutskiridze, trainer
• Civil Society โ€“ Essence and Necessity โ€“ David Aprasidze, trainer.
The initiative โ€“ Emerging Leaders School (ELS) is being implemented within the framework of the project โ€œPromoting Youth Transformational Leaders in Georgiaโ€ by Georgian Institute of Politics (GIP) with the financial support of USAID/Georgia and in partnership with CRRC Georgia. The project aims at raising youth awareness on political processes and democratization as well as developing their leadership skills and enhancing their participation and representation in public life.
Trainings in ELS will continue in online format for now. The format will be adjusted according to the epidemic situation and the consequent regulations in the country.