კორნელი კაკაჩიამ მონაწილეობა მიიღო კონფერენციაში – “მისწრაფებებსა და რეალობას შორის: ეუთოს სამართლებრივი სტრუქტურის გაძლიერება”
13 ივლისს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექ­ტორმა – კორნელი კაკაჩიამ – მონაწილეობა მიიღო კონფერენციაში “მისწრაფებებსა და რეალობას შორის: ეუთოს სამართლებრივი სტრუქტურის გაძლიერება”, რომელსაც ბერლინში მაქს პლანკის საზოგადოების ჰარნაკის სახლმა უმასპინძლა.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა დისკუსიის განახლებას ისეთ თემებზე, როგორებიცაა ევროპის უსაფრთხოებისა და თანამშრომლობის ორგანიზაციის (ეუთო-ს) სამართლებრივი სტატუსი და ინსტიტუციური სტრუქტურა. პოლიტიკური მოსაზრებები ორგანიზაციის სამართლებრივი სტატუსზე, რომელიც ჯერკიდევ გადაუჭრელ საკითხს წარმოადგენს, ორგანიზაციის ექსპერტებისა და სამუშაო ჯგუფების მიერ შემუშავდა და მაღალ პოლიტიკურ დონეზე იქნა წინ წამოწეული და განხილული ეუთოს მონაწილე მხარეების მიერ.
აღსანიშნავია, რომ კონფერენციაში და დისკუსიებში მონაწილეობა მიიღეს როგორც საერთაშორისო საზოგადოების, ასევე აკადემიური სფეროს , სამოქალაქო საზოგადოებისა და მედიის წარმომდგენლებმა .

GIP Director Participates in the Conference – “Between Aspirations and Realities: Strengthening the Legal Framework of the OSCE”
GIP Director – Kornely Kakachia – participated in the conference entitled “Between Aspirations and Realities: Strengthening the Legal Framework of the OSCE,” which was held on Wednesday, July 13, 2016, in the Harnack-Haus of the Max Planck Society in Berlin.
The event aimed to provide a new impetus to the debate on the legal status and institutional framework of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE). So far, the discussions concerning the unresolved question of the organization’s legal personality have been framed by political considerations brought forward by the OSCE participating States at the high political level, and drafted by expert bodies and working groups within the organization. The aim of this conference was to open up the debate to a broader international audience, composed of international scholars and practitioners, civil society organizations and media representatives.