ივნისი 25, 2016 magda
საზაფხულო სტაჟირების ფარგლებში 13-22 ივნისს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა უცხოელ სტუდენტებს უმასპინძლა. 1კვირიანი სტაჟირების განმავლობაში, კარლოს ფრიაზისა და ზაკარი შმატსის – იუტას სახელმწიფო უნივერსიტეტის (აშშ) სტუდენტებს, საშულება ჰქონდათ საკუთარი წვლილი შეეტანათ ინსტიტუტის ყოველდღიურ საქმიანობაში, ამასთან, უკეთ გაცნობოდნენ მის სტრუქტურას, პოლიტიკის ინსტიტუტის მიერ გამართულ უახლეს ღონისძიებებსა და გამოქვეყნებულ პუბლიკაციებს.
13514222_10153519638122062_182080260_na
სტაჟირების ფარგლებში, ზაკარიმ და კარლოსმა ასისტირება გაუწიეს პოლიტიკის ინსტიტუტის გუნდს ბლოგერებისთვის გამართულ ვორქშოფზე. სტაჟიორებმა დამწყებ ბლოგერებს ამ სფეროში საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს, მისცეს ბლოგპოსტების წერასთან დაკავშირებული რჩევები, როგორც ზოგად ასევე სპეციფიკურ თემებზე.
ამას გარდა, უცხოელ სტუდენტებს საშუალება მიეცათ დაეთვალიერებინათ თბილისი და უახლოესი ქალაქები, დასწრებოდნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გამართულ ლექციებსა თუ სხვა ღონისძიებებს.

On June 13-22 Georgian Institute of Politics hosted foreign students as summer interns. During their 1 week internship in GIP, Carlos Frias and Zachary Schmutz – students from Utah State University (USA), had the opportunity to contribute as well as learn more about the work of the Institute, its latest events and publications.
As part of their internship, Zachary and Carlos assisted GIP team during the workshop for bloggers, sharing their experience with young bloggers, giving them advice on blogging in general as well as about specific topics and fields of writing.
Outside of work, foreign students had an opportunity to go sightseeing around Tbilisi and in nearest cities, attend lectures in Tbilisi State University as well as other events.