თვალსაზრისი 28 დეკ 2024 ქართული წამზომი ჩართულიასაქართველოში არსებული კონსტიტუციური კრიზისი ყველაზე მეტად დროის საკითხია. ბოლო ერთი თვის განმავლობაში… ლუის ნავარო
თვალსაზრისი 28 დეკ 2024 არც ისე მნიშვნელოვანი რომ დაკავდე და არც ისე უმნიშვნელო რომ მიატოვო: რატომ საჭიროებს საქართველოში მიმდინარე მოვლენები სწრაფ ქმედებას ევროპისგან?შეუძლებელია ერის ჭეშმარიტი დაბადება ხალხის სოციო-კულტურული და სოციო-პოლიტიკური სტრუქტურის ფუნდამენტური ცვლილების გარეშე.… შალვა ძებისაშვილი
ბლოგი 26 დეკ 2024 საქართველოს პროტესტში ლიდერული ვაკუუმი განუსაზღვრელი ვადით ვერ გაგრძელდება26 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ, საქართველოში უპრეცედენტო საპროტესტო ტალღა არ წყდება. საპროტესტო… კრისტინა პიტალსკაია
თვალსაზრისი 25 დეკ 2024 პერსპექტივა ბრიუსელიდან: უმკლავდება თუ არა ევროკავშირი საქართველოს კრიზისს?სადავო საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ, საქართველოს მთავრობა როგორც საშინაო, ისე საერთაშორისო დონეზე, ლეგიტიმურობის… GIP
თვალსაზრისი 23 დეკ 2024 რუსეთის შეჭრა უკრაინაში და საქართველოს ონტოლოგიური კრიზისისაქართველო ამჟამად ღრმა და მრავალმხრივ კრიზისშია ჩაფლული. 26 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ,… GIP
სიახლეები 20 დეკ 2024 ლექცია-დისკუსია – ‘შეტევა სახელმწიფოზე: რუსული პროპაგანდის ბერკეტებისა და სისტემური მოწყვლადობის მაგალითები საქართველოში.’19 დეკემბერს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართა ლექცია-დისკუსია სახელწოდებით -… GIP
თვალსაზრისი 19 დეკ 2024 დასავლეთი ინანებს ქართველი ხალხის რუსეთის მარწუხებში მიტოვებასევროპამ და აშშ-მა თვალი უნდა გაუსწორონ საფრთხეს, რომლის წინაშეც საქართველო რუსეთთან დაკავშირებული… GIP
ბლოგი 16 დეკ 2024 სად დამთავრდება? საქართველოში პოლიტიკური დაძაბულობის სამი სავარაუდო სცენარი2024 წლის ოქტომბრის, როგორც ამას ბევრი მიიჩნევდა, გადამწყვეტ, საპარლამენტო არჩევნებამდე ორი კვირით… GIP
სიახლეები 05 დეკ 2024 უცხოელი პროფესორ-მასწავლებლების მიმართვა საქართველოს მოქალაქეებსსაქართველოს ბევრი მხარდამჭერი ჰყავს საზღვარგარეთ. ჩვენ მათ შორის ვართ, როგორც საქართველოს ისტორიის,… GIP

Perspective 28 Dec 2024 The Georgian Clock is TickingThe constitutional crisis in Georgia is best understood as a matter of… GIP
Perspective 28 Dec 2024 Too Small to Concentrate on, Too Important to Abandon: Why Events in Georgia Require a Swift European ActionThe true birth of a nation cannot happen without the fundamental change… GIP
Blogs 26 Dec 2024 The Leadership Vacuum in Georgia Protests Cannot Continue ForeverGeorgia is currently experiencing an unprecedented wave of nationwide protests following the… GIP
Perspective 25 Dec 2024 Views from Brussels: Is the EU handling Georgia’s Crisis?After contested parliamentary elections, the Georgian government faces a legitimacy crisis both… GIP
Perspective 23 Dec 2024 Russia’s Invasion of Ukraine and Georgia’s Ontological CrisisGeorgia is engulfed in a deep, multifaceted crisis. After the parliamentary elections… GIP
News 20 Dec 2024 Lecture-Discussion – State under Attack: Uncovering Russian Propaganda Tools and Systemic Vulnerabilities in GeorgiaOn December 19, the Georgian Institute of Politics organized a lecture-discussion titled… GIP
Perspective 19 Dec 2024 The West Will Regret Abandoning the Georgian People to the Clutches of RussiaEurope and the US must wake up to the threat posed by… GIP
Youth Voices - Blogs 18 Dec 2024 Digital Voices: Key Driver of Civic Activism in GeorgiaThe Georgian Dream government’s reintroduction and passing of the "Law on Transparency… GIP
Blogs 16 Dec 2024 Where does it end? Three possible outcomes of the political turmoil in GeorgiaA couple of weeks before what was described by many as a… GIP
Blogs 14 Dec 2024 Georgia’s Dangerous Geopolitical Gamble with Russia: Implications for the FutureThe controversial 2024 parliamentary elections in Georgia have further complicated the country’s… Kornely Kakachia
News 05 Dec 2024 An Open Letter to Georgia’s CitizensGeorgia has many supporters abroad. We are among them as scholars and… GIP