იანვარი 22, 2020 magda
2019 წლის დეკემბრიდან, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) ახალი პროექტის „წაახალისე და იმოქმედე ევროპისთვის“ განხორციელება დაიწყო. პროექტი ევროკავშირის Erasmus + -ის ჟან მონეს პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება და მისი მიზანია ევროკავშირის საკითხებზე დისკუსიისა და რეფლექსიის წახალისება საქართველოს ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში.
პროექტი ხელს შეუწყობს სამიზნე ჯგუფების აქტიურ ჩართულობას ევროინტეგრაციის პროცესში და მათ ცნობიერების ამაღლებას ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა საქართველოს ევროინტეგრაციის პერსპექტივები, ევროკავშირი-საქართველოს შორის ასოცირების ხელშეკრულება და სავაჭრო შეთანხმებით მიღწეული სიკეთეებით თანაბრად სარგებლობა. პროექტი 18 თვეს გაგრძელდება და 2021 წლის მაისში დასრულდება.

Since December 2019, Georgian Institute of Politics (GIP) implements a new project “Promote and Act for Europe”, which is financially supported by the Erasmus+ Jean Monnet Programme of the European Union. The project aims at promoting discussion and reflection on EU issues among ethnic minority groups in Georgia, specifically, raising their awareness on the benefits of Georgia’s European Integration and the equal opportunities provided by the EU based on the EU-Georgia Association Agreement and DCFTA.
Furthermore, the project focuses on the integration of ethnic minorities in the Georgian society as well as their active participation in the EU integration processes. The project will be carried out over an 18-month period and will be completed in May, 2021.