ბლოგი 30 ივნ 2021 საარჩევნო ცვლილებები – გამოწვევა თუ შესაძლებლობა?სამწუხაროდ, ქვეყანა, ჯერჯერობით, კვლავ ვერ ახერხებს იმ ძირითადი ღირებულებების რეალიზებას, რომლებიც ევროპული… GIP
სიახლეები 28 ივნ 2021 სამაგისტრო ნაშომის პრიზი „საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტისგან“მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ GIP აჯილდოებს „ევროპის კოლეჯის“ სტუდენტს, ლუსი მაკანეას აღმოსავლეთ… GIP
სიახლეები 25 ივნ 2021 GIP-იმ „კარიერის კვირეულში“ მიიღო მონაწილეობასაქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) მონაწილეობა მიიღო ამსტერდამის უნივერსიტეტის მიერ გამართულ „კარიერის კვირეულში“,… GIP
ბლოგი 23 ივნ 2021 სახელმწიფო სოციალური პროტესტების პირისპირ: რატომ არის ნამახვან ჰესის საწინააღმდეგო პროტესტი უნიკალური?ნამახვან ჰესის მშენებლობას “რიონის ხეობის მცველები” უკვე ექვს თვეზე მეტია, აპროტესტებენ. სახელმწიფოს… სალომე კანდელაკი
სიახლეები 22 ივნ 2021 GEOYOUTH2021 გამარჯვებული პროექტები ცნობილიასაქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი (GIP) განაგრძობს გერმანულ პარტნიორ ორგანიზაცია Polis180-თან თანამშრომლობას და მასთან… GIP
სიახლეები 22 ივნ 2021 ბალკანეთი და აღმოსავლეთ ევროპა: ახალი ბიძგი ასოცირებული ქვეყნების ევროინტეგრაციისთვის – ანგარიშის პრეზენტაცია21 ივნისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP), ევროპული პოლიტიკის კვლევის ცენტრთან (CEPS) თანამშრომლობით,… GIP
ELS ბლოგები, ბლოგი 22 ივნ 2021 ქალები პოლიტიკაში: მიღწევები და გამოწვევებიდღეს ქალთა უფლებების დაცვა და გენდერული თანასწორობისკენ სწრაფვა თანამედროვე მსოფლიოს უდიდესი გამოწვევაა.… GIP
ELS ბლოგები 22 ივნ 2021 პროპორციული საარჩევნო სისტემის გავლენა დემოკრატიულ პროცესებზე: კონსოლიდაცია – გამოწვევა და პერსპექტივათავისუფალი და სამართლიანი არჩევნები დემოკრატიული სახელმწიფოს ჩამოყალიბების ერთ-ერთი აუცილებელი წინაპირობაა, რომლის საშუალებითაც… GIP
ბლოგი 11 ივნ 2021 ხმის მიცემის უფლება 16 წლიდან – ღირს კი დაფიქრება?ბლოგი, არსებულ მონაცემებზე და კვლევებზე დაყრდნობით, მიმოიხილავს ამ გადაწყვეტილების სარგებელს მოკლევადიან თუ… შოთა კაკაბაძე
სიახლეები 10 ივნ 2021 პოლიტიკური პარტიების ქცევის კოდექსის აღსრულების მონიტორინგი საქართველოში – ანგარიშის პრეზენტაცია9 ივნისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა წარადგინა ანგარიში „პოლიტიკური პარტიების ქცევის კოდექსის აღსრულების… GIP
სიახლეები 07 ივნ 2021 GEODEM2021 – მე-3 პანელი “პოპულისტური ნაციონალიზმი და ევროსკეპტიციზმი: წარმოსახვითი თუ რეალური საფრთხე ასოცირებული ქვეყნებისათვის?”დემოკრატიის ყოველწლიური კონფერენციის (#GEODEM) რიგით მე-6 გამოშვება, თბილისში, წელსაც ონლაინ ფორმატში ტარდება… GIP
სიახლეები 03 ივნ 2021 დემოკრატიის ყოველწლიური კონფერენციის GEODEM2021 მეორე ონლაინ პანელი გაიმართა2 ივნისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP), დემოკრატიის ყოველწლიური კონფერენციის GEODEM2021 რიგით 6-ე… GIP

News 28 Jun 2021 GIP MA thesis awardWe are pleased to announce that GIP awards the College of Europeโฆ GIP
News 25 Jun 2021 GIP took part in a Career Week of University of AmsterdamGeorgian Institute of Politics (GIP) was invited to take part in aโฆ GIP
Blogs 23 Jun 2021 State vs. Social Protests: Why Is the Protest Against Namakhvani HPP Unique?A group calling themselves the โRioni Gorge guardsโ have been protesting againstโฆ Salome Kandelaki
News 22 Jun 2021 Winner projects of #GEOYOUTH2021 revealed!Georgian Institute of Politics (GIP) in partnership with German grass-root organization Polis180โฆ GIP
News 22 Jun 2021 Report Presentation: Building a New Momentum for European Integration of the Balkan and Eastern European Associated StatesOn 21 June, in cooperation with the Centre for European Policy Studiesโฆ GIP
News 17 Jun 2021 GEODEM2021 concluded with the 3rd panel about โPopulist Nationalism and Euroscepticism: Imagined or Real Threat for Associated Countries?โOn June 16, 2021, Georgian Institute of Politics (GIP) hosted the 3rdโฆ GIP
News 10 Jun 2021 Report presentation: Monitoring the Implementation of the Code of Conduct by Political Parties in GeorgiaOn 9 June, GIP presented a report on โMonitoring the Implementation ofโฆ GIP
News 07 Jun 2021 GEODEM2021 will climax in the final panel on 16 Junen May-June, 2021 GIP is hosting the 6th edition of its traditionalโฆ GIP
News 03 Jun 2021 GIP hosted the 2nd panel of the annual conference GEODEM2021On June 2, 2021, Georgian Institute of Politics (GIP) hosted the 2ndโฆ GIP
News 01 Jun 2021 Kick off workshop of the project โAnalyzing Geopolitical Shifts in the South Caucasusโ: 6 young researchers from Georgia, Armenia, and Azerbaijan are now selectedOn 31 May, kick off workshop was held for the researchers selectedโฆ GIP
ELS News & Media, News 01 Jun 2021 Interview with the ELS trainerTopic: Importance of active youth participation in democratic processes. Respondent: Liza Sopromadzeโฆ GIP
News 01 Jun 2021 The 2nd panel of GIPโs annual conference GEODEM2021 will take place on 2 JuneIn May-June, 2021 GIP is hosting the 6th edition of its traditionalโฆ GIP