თვალსაზრისი 26 ივლ 2022 საქართველოს გზა ევროკავშირისკენ – დაეწევა ქვეყანა დაძრულ მატარებელს?!ევროპულმა საბჭომ 2022 წლის 23-24 ივნისს აღმოსავლეთით გაფართოების მიმართულებით ისტორიული გადაწყვეტილება მიიღო. GIP
თვალსაზრისი 26 ივლ 2022 არ არსებობს დემოკრატია პროტესტის გარეშე2021 წლის მაისში, საქართველოს პრემიერ მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა LGBTQ უფლებების დასაცავად დაგეგმილი… GIP
სიახლეები 22 ივლ 2022 საზაფხულო აკადემია 202219-21 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა, ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის თბილისის ოფისთან თანამშრომლობით 2022… GIP
სიახლეები 21 ივლ 2022 შავი ზღვის საზაფხულო უნივერსიტეტი 202214-19 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით, საფრანგეთის ევროპული განათლების საერთაშორისო ცენტრთან თანამშრომლობით GIP
სიახლეები 20 ივლ 2022 მრგვალი მაგიდის დისკუსია – უკრაინაში რუსეთის შემოჭრის გავლენა შავი ზღვის ფართო უსაფრთხოებაზე19 ივლისს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით გაიმართა მრგვალი მაგიდის დისკუსია თემაზე -… GIP
თვალსაზრისი 18 ივლ 2022 კანონის უზენაესობა როგორც პოლიტიკური დაზღვევა: რატომ არის პროევროპული რეფორმები „ქართული ოცნების“ საუკეთესო ინტერესში2022 წლის 17 ივნისს ევროკავშირის ლიდერებმა გადაწყვიტეს, გადაედოთ ევროკავშირის წევრობისთვის საქართველოს განაცხადზე GIP
WG სიახლეები და მედია, სიახლეები 12 ივლ 2022 სამუშაო თემატური ჯგუფების დახურვა9-10 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა თემატური სამუშაო ჯგუფების დახურვის ცერემონია ქალაქ ბორჯომში… GIP
ბლოგი 04 ივლ 2022 საქართველო გზაგასაყარზე: ოთხი შესაძლო სცენარი ევროპული საბჭოს გადაწყვეტილების შემდეგმამაცი უკრაინელების რუსეთის აგრესიასთან ყოველდღიურად გადახდილი მძიმე ფასის შედეგად ასოცირებულ ტრიოს ქვეყნებს GIP

Perspective 26 Jul 2022 Georgia’s Road to the European Union – Can the Country Catch a Train that has Left the Station?On 22-23 June 2022, the European Council took a historic decision on its Eastern enlargement. Yet, while granting Ukraine and… Vano Chkhikvadze
Perspective 26 Jul 2022 There is no Democracy Without ProtestIn May 2021, Georgian prime minister Irakli Gharibashvili characterized a proposed public… Stephen F. Jones
News 22 Jul 2022 Summer Academy 2022On July 18-22, the Georgian Institute of Politics (GIP) together with the… GIP
News 21 Jul 2022 Black Sea Summer University 2022On July 14-19, in cooperation with the Centre International de Formation Européenne… GIP
News 20 Jul 2022 Round Table Discussion: Impact of the Russian Invasion of Ukraine on Wider Black Sea SecurityOn July 19 Georgian Institute of Politics (GIP) organized a round table… GIP
Perspective 18 Jul 2022 Rule of Law as Political Insurance: why pro-European reforms are in the GD’s best interestOn June 17, 2022 the leaders of the European Union decided to… Ketevan Bolkvadze
News, WG News & Media 12 Jul 2022 Closing Ceremony of the Thematic Working GroupsOn July 9-10, the Georgian Institute of Politics held the closing ceremony… GIP
Blogs 04 Jul 2022 Georgia at a Crossroad: Four Possible Scenarios Following the European Council’s DecisionThe heavy toll brave Ukrainians are paying daily due to the Russian… GIP