ევროკავშირი და შავი ზღვის რეგიონი: ახალი რეალობები და ცვალებადი გეოპოლიტიკური კონტექსტი
შავი ზღვის საზაფხულო უნივერსიტეტი სთავაზობს მაღალი დონის სასწავლო კურსს პოლიტიკის მეცნიერებების, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სხვა მონათესავე სფეროების სტუდენტებს. კურსი მოიცავს ლექციებს, დისკუსიებს, საგანმანათლებლო ვიზიტს “საინფორმაციო ცენტრში ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ” და კულტურულ პროგრამას.
ქართველ და საერთაშორისო სტუდენტებს აღმოსავლეთ ევროპისა და შავი ზღვის რეგიონის შესახებ ლექციებს წაუკითხავნე ექპერტები სხვადასხვა უნივესიტეტებიდან. მონაწილეები ასევე გაეცნობიან იმ გამოწვევებს, რომლებსაც ცვალებადი საერთაშორისო კონტექსტი უქმნის რეგიონს.
პროგრამის დასასრულს, მონაწილეებს ექნებათ საშუალება მიიღონ 4.5 ECTS კრედიტი.
პროექტის ორგანიზატორია საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი და ევროპის საერთაშორისო სასწავლო ცენტრი – Centre International de Formation Européenne (ნიცის უნივერსიტეტი).
ძირითადი თემები:
• შავი ზღვის რეგიონი გლობალურ კონტექსტში
• ევროკავშირი და შავი ზღვის გეოპოლიტიკა
• აღმოსავლეთ პარტნიორობისა და ევროინტეგრაციის გამოწვევები
• საქართველოს საგარეო პოლიტიკა
• საგარეო პოლიტიკა შავი ზღვის რეგიონში
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ:
სტუდენტებს, რომლებიც სწავლობენ ან დამთავრებული აქვთ პოლიტიკის მეცნიერებების, საერთაშორისო ურთიერთბებისა ან სხვა მონათესავე სფეროების საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამა.
მონაწილეობის მსურველებმა, გთხოვთ, წარმოადგინოთ შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე: (1) სამოტივაციო წერილი და (2) CV.
დოკუმენტები გამოაგზავნეთ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე – [email protected] არაუგვიანეს 2017 წლის 15 ივნისისა.
დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ:
მარიამ გრიგალაშვილი: [email protected] ან [email protected], 599-786-486 (სტუდენტებისთვის საქართველოდან)
Marie-France Perdigon, საზაფხულო უნივერსიტეტის პროგრამის დირექტორი: [email protected]  (საერთაშორისო სტუდენტებისთვის)

EU and the Black Sea Region: New Realities and a Changing Geopolitical Context
Apply for a chance to attend Black Sea Summer University organized by Centre International de Formation Européenne (Nice University) and the Georgian Institute of Politics.
Black Sea Summer University offers a high-profile study course for students of graduate programs in political science, international relations and other relevant fields. The course will include lectures, discussions, a study visit to the Information Center on NATO and EU, and a cultural program for Georgian and international students.
Black Sea Summer University provides an opportunity for students to attend lectures conducted by renowned experts on Eastern Europe and the Black Sea region from a number of universities. Students will have the chance to learn more about the challenges that the shifting international context poses for the region.
At the end of the program participants will have the opportunity to obtain ECTS credits -4,5.
Main Topics:
• The Wider Black Sea Region in the Global Context
• The European Union and Geopolitics of the Black Sea
• The Challenges for Eastern Partnership and European Integration
• Georgian Foreign Policy
• Foreign Policy in the Wider Black Sea Region
Eligibility:
Students currently enrolled in Bachelor’s or Master’s degree programs in Political Science, International Relations and other relevant fields.
Application Process:
For Georgian Students:  please submit the following documents in English: (1) Motivation Letter; and (2) CV electronically to [email protected] no later than June 15, 2017.
For international students: please contact Marie-France Perdigon, Director of the Summer University Programme: [email protected]