განცხადების მიღება GEOPATH-ის სტიპენდიის მოსაპოვებლად პოლიტიკის მეცნიერების სადოქტორო პროგრამის სტუდენტებისთვის
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი და ნორვეგიის საერთაშორისო ურთიერთობების ინსტიტუტი, თსუ-ის სოციალურ და პოლიტურ მეცნიერებათა ფაკულტეტთან თანამშრომლობით, იწვევენ დოქტორანტურის სტუდენტებს GEOPATH-ის პროგრამის სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამის მიზანია, ფინანსური და კვლევითი მხარდაჭერა გაუწიოს ახალგაზრდა ქართველ მეცნიერებს, რომლებსაც დოქტორის ხარისხის მოპოვება სურთ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პოლიტიკის მეცნიერების დისციპლინების სადოქტორო პროგრამების პირველი სასწავლო წლის სტუდენტებს, რომლებიც მუშაობენ თემაზე – საქართველოს სამომავლო სტრატეგიული კურსი რუსეთსა და დასავლეთს შორის დაძაბული ურთიერთობების ფონზე (Georgia’s strategic path in the Russia-West rivalry). პროგრამის შესახებ დამატებით ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ შემდეგ ბმულზე.
სტoპენდიის დეტალები
პროგრამა ითვალისწინებს სტიპენდიას 3 წლის განმავლობაში (2022 წლამდე), 4,800 ნორვეგიული კრონის ოდენობით თვეში (მოიცავს სწავლის გადასახადსაც).
მონაწილეობის კრიტერიუმები
აპლიკანტები უნდა იყვნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის 2019-2020 სასწავლო წლის დოქტორანტურის სტუდენტები.
სააპლიკაციო პროცესი
აპლიკანტებმა, ქვემოთ მითითებული დოკუმენტაცია უნდა გამოგზავნონ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე [email protected] არაუგვიანეს 2019 წლის 15 ოქტომბრისა:
•
• CV, მათ შორის პუბლიკაციების ჩამონათვალი;
• უნივერსიტეტში ჩარიცხვის ბრძანება;
• ორგვერდიანი კვლევის პროექტი (research proposal).
CV და კვლევის პროექტი შედგენილი უნდა იყოს ინგლისურ ენაზე. შერჩეული კანდიდატები მოწვეულნი იქნებიან გასაუბრებაზე.
საკონტაქტო ინფორმაცია
პროგრამასთან და სააპლიკაციო პროცესთან დაკავშირებით შეკითხვების შემთხვევაში, შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტს ელექტრონულ მისამართზე [email protected]

Call for Applications: GEOPATH Scholarship Scheme for PhD in Political Science
The Georgian Institute of Politics and the Norwegian Institute of International Affairs in cooperation with Faculty of Social and Political science of TSU would like to invite prospective PhD students to apply for the GEOPATH scholarship scheme for the academic year of 2019-2022.
The goal of this fellowship is to provide financial and research support to a young Georgian scholar wishing to undertake PhD studies at Faculty of Social and Political Science at Tbilisi State University.
Applications are welcomed from first-year PhD students in the field of political science or neighboring disciplines, working on a topic relevant to the broad theme of Georgia’s strategic path in the Russia-West rivalry. Read more here.
Scholarship terms:
The scholarship includes full 3-year stipend (before 2022), 4,800 NOK stipend per month, which also includes tuition fee.
Eligibility criteria
Applicants must be full-time students who are enrolled in a PHD program at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University during the 2019-2020 academic year.
Application submission
Applicants should submit the following documentation to [email protected] no later than October 15, 2019:
• Curriculum vitae with links to publications;
• University admissions letter;
• A two-page research proposal.
The CV and research proposal should be in English. Shortlisted candidates may be invited for an interview.
Contact Information
For questions about the program and the application process, you can contact the Georgian Institute of Politics via email at [email protected].