ELS-ის დღიურები 2021 – მაისის თვის გამოცემა
მაისის თვეში, ტრენინგები მომავალ ლიდერთა სკოლაში დისტანციურ რეჟიმში – ონლაინ გაგრძელდა და ჯამში 6 სხვადასხვა საინტერესო თემა და 12 სესია მოიცვა
მომავალ ლიდერთა სკოლა არის ინიციატივა, რომელიც GIP-ის მიმდინარე პროექტის „ცვლილებებზე ორიენტირებული ახალგაზრდების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში ხორციელდება USAID/Georgia-ს ფინანსური მხარდაჭერითა და კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრთან (CRRC Georgia) თანამშრომლობით. პროექტი მიზნად ისახავს ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას პოლიტიკური პროცესებისა და დემოკრატიზაციის შესახებ, მათი ლიდერული უნარ-ჩვევების განვითარებას, პოლიტიკური და სოციალური ჩართულობის წახალისებას და ასევე, მათ პროფესიულ ზრდას.
ტრენინგების გარდა, მაისში მოეწყო არაერთი შეხვედრა სივრცე დისკუსიისთვის“ ფარგლებში, რომელიც გახლავთ დამატებითი შესაძლებლობა „მომავალ ლიდერთა სკოლის“ (ELS) ახალგაზრდებისთვის, შეხვდნენ სხვადასხვა სფეროს ექსპერტებს – საჯარო თუ კერძო სექტორის წარმომადგენლებს. მონაწილეები თავად განსაზღვრავენ დისკუსიის თემას და მოწვეული პროფესიონალებისა და გადაწყვეტილების მიმღები პირებისაგან უშუალოდ იღებენ პასუხებს იმ შეკითხვებზე, რომლებიც აინტერესებთ.

ELS Diaries 2021 – May Edition
In May, the training sessions at the Emerging Leaders School (ELS) were carried out online. In total, 12 training sessions were held covering 6 different topics. Apart from the training, during May, a number of Space for Discussion series were organized by the ELS participants. This is an additional opportunity for them to meet the experts of different fields as well as the representatives of public and private sectors. The participants choose the discussion topic themselves and have an opportunity to get the answers to the questions of their interest from the invited professionals and decision-makers.
Emerging Leaders School (ELS) is an initiative, which is being implemented within the framework of the project “Promoting Youth Transformational Leaders in Georgia” by Georgian Institute of Politics (GIP) with the financial support of USAID/Georgia and in partnership with CRRC Georgia. The project aims at raising youth awareness on political processes and democratization as well as developing their leadership skills and enhancing their participation and representation in public life.