პარტიული პოლიტიკის სკოლა ქალი პოლიტიკოსებისთვის გაიხსნა
13 აპრილს გაიხსნა პარტიული პოლიტიკის სკოლა ქალი პოლიტიკოსებისთვის, რომელიც განხორციელდება პროექტის ფარგლებში სახელად “მდგრადი პოლიტიკური კულტურის გაძლიერება ქართულ პოლიტიკურ პარტიებს შორის.” პროექტი საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის (GIP) ორგანიზებითა და საქართველოში შვეიცარიის საელჩოს მხარდაჭერით ხორციელდება, და მიზნად ისახავს ღირებულებებსა და პარტიათა შორის თანამშრომლობაზე დაფუძნებული პოლიტიკური კულტურის ხელშეწყობას ქვეყანაში.
აღნიშნული ინიციატივა თავს უყრის 20-ზე მეტ ქალ პოლიტიკოსს 13 პოლიტიკური პარტიიდან და 10-ზე მეტ სამოქალაქო საზოგადოების აქტივისტს. პროექტის ფარგლებში, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი იმუშავებს პარტიების ქალ წევრებთან ერთად, რათა ხელი შეუწყოს პოლიტიკური კულტურის და ქალი პოლიტიკოსების შესაძლებლობების შესახებ სადისკუსიო პლატფორმის შექმნას, საველე კვლევითი სამუშაოების განხორციელებას რეგიონებში და ქალი პოლიტიკოსების მხარდაჭერას მათი უნარების გაზრდის თვალსაზრისით ამომრჩეველთან ეფექტიანი კომუნიკაციის დამყარებისას.
შეხვედრა გახსნა შვეიცარიის ელჩმა საქართველოში, ჰაიდი გრაუმ და საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორმა, კორნელი კაკაჩიამ. დისკუსია გაგრძელდა ილიას უნივერსიტეტის პროფესორის, დავით აფრასიძის დისკუსიით თემაზე ქალთა მონაწილეობის დადებითი გავლენა პოლიტიკური პოლარიზაციის შემცირებაზე.
🔗იხილეთ ფოტოალბომი
„პარტიული პოლიტიკის სკოლა ქალი პოლიტიკოსებისთვის“ ორგანიზებულია პროექტის – „მდგრადი პოლიტიკური კულტურის გაძლიერება ქართულ პოლიტიკურ პარტიებს შორის“ ფარგლებში, რომელიც საქართველოში შვეიცარიის კონფედერაციის საგარეო საქმეთა ფედერალური დეპარტამენტის მხარდაჭერით ხორციელდება.

GIP Launched The School of Party Politics for the Women Politicians
On April 13, the School of Party Politics for Women Politicians was launched within the framework of the project “Strengthening Sustainable Political Culture Among Georgian Political Parties.” This project is implemented by the Georgian Institute of Politics (GIP) with the support of the Embassy of the Swiss Confederation in Georgia. It aims to enhance a value-based political culture grounded in the principle of cooperation.
The initiative brings together over 20 women politicians representing 13 political parties, along with more than 10 civil society representatives. As part of the project, GIP will work with them to provide a discussion platform on political culture in Georgia and the potential of women politicians. GIP will also facilitate fieldwork in various regions of Georgia, where the women politicians will strengthen their communication skills with the electorate and develop research-based knowledge of voters’ needs.
The opening event began with welcome remarks from GIP Director Prof. Kornely Kakachia and Swiss Ambassador to Georgia Heidi Grau. Together with the participants, Prof. David Aprasidze discussed the importance of women politicians in political depolarization.
🔗 View  Photogallery
School of Party Politics for Women Politicians was organized in the framework of the project “Strengthening Sustainable Political Culture Among Georgian Political Parties” with the support of the Swiss Federal Department of Foreign Affairs (SFDFA).