ELS დღიურები, ELS სიახლეები, სიახლეები 30 აპრ 2021 ELS-ის დღიურები 2021 – აპრილის თვის გამოცემააპრილის თვეში, ტრენინგები მომავალ ლიდერთა სკოლაში შერეული ფორმატით - როგორც დისტანციურ, ისე… GIP
ELS სიახლეები, სივრცე დისკუსიისთვის 29 აპრ 2021 “სივრცე დისკუსიისთვის” განახლდაწელს, GIP-ის მიმდინარე პროექტის „ცვლილებებზე ორიენტირებული ახალგაზრდების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში ისევ განახლდა… GIP
ბლოგი 26 აპრ 2021 GIP კომენტარი: ესკალაცია უკრაინაში და მისი შესაძლო გავლენები საქართველოს უსაფრთხოების პოლიტიკაზემიუხედავად იმისა, რომ რუსეთის თავდაცვის სამინისტრომ 22 აპრილს განაცხადა ჯარების დისლოკაციის ადგილზე… შოთა კაკაბაძე
სიახლეები 23 აპრ 2021 ნატო-საქართველოს ურთიერთობებთან დაკავშირებით საქართველოში პოლონეთის საელჩომ GIP-თან თანამშრომლობით დისკუსია გამართა22 აპრილს, საქართველოში პოლონეთის საელჩოში გაიმართა პოლიტიკის დოკუმენტის “(ღია) კარის თამაშები: ნატო-საქართველოს… GIP
ბლოგი 23 აპრ 2021 ჟან მონეს ევროპული დიალოგი – კონსენსუსზე ორიენტირებული პოლიტიკისკენ გადადგმული შემდგომი ნაბიჯიქართულ პოლიტიკურ კრიზისში ევროკავშირის შუამავლობის პირველი ეტაპები, ერთი შეხედვით, წარუმატებელი იყო. თუმცა… ნინო სამხარაძე
სიახლეები 22 აპრ 2021 GIP-მ მონაწილეობა მიიღო “ევროპული პოლიტიკის ცენტრის (EPC)” პოლიტიკურ დიალოგში21 აპრილს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორმა, პროფ. კორნელი კაკაჩიამ, ევროპარლამენტარ მარინა კალიუნრადთან… GIP
WG სიახლეები და მედია, სიახლეები 19 აპრ 2021 თემატური ჯგუფების III კვარტალური შეხვედრაპროექტის „ცვლილებებზე ორიენტირებული ახალგაზრდების ხელშეწყობა საქართველოში” ფარგლებში, მეორე ეტაპი მიმდინარეობს, რომელიც თემატური… GIP
სიახლეები 17 აპრ 2021 საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) მთავრობის მუშაობის პირველი 100 დღე შეაჯამა6 აპრილს, სასტუმრო რედისონ ბლუ ივერიაში საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) წარადგინა ანგარიში… GIP
სიახლეები 16 აპრ 2021 GEOYOUTH2021 დაიწყოსაქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) გერმანულ პარტნიორ ორგანიზაცია Polis180-თან თანამშრომლობით დაიწყო ახალი პროექტი… GIP
სიახლეები 15 აპრ 2021 საქართველოს ევროპეიზაცია 2020 წლის შემდეგ: პროგრესის შეფასება და გამოწვევების იდენტიფიცირება2021 წლის 14 აპრილს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) ჩაატარა დისკუსია თემაზე “საქართველოს… GIP
ბლოგი 13 აპრ 2021 ევროპული მედიაცია ქართულ პოლიტიკურ კრიზისში: რას (ვერ) ჩავწვდით?საქართველოში პოლიტიკური კრიზისი ხუთ თვეზე მეტია გრძელდება. ქვეყნის პოლიტიკური პროცესების მიმართ ევროკავშირმა… ნინო სამხარაძე
სიახლეები 08 აპრ 2021 ევროპარლამენტარების განცხადება საქართველოს შესახებ: ღია დისკუსია სამოქალაქო საზოგადოებასა და მედიასთან2021 წლის 7 აპრილს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა ჩაატარა ღია დისკუსია სამოქალაქო საზოგადოებას,… GIP

ELS 30 Apr 2021 ELS Diaries 2021 – April EditionIn April, the training sessions at the Emerging Leaders School (ELS) were carried out within the mixed format – online… GIP
News 29 Apr 2021 Can the EU’s new global strategy make a difference? Strengthening resilience in the Eastern Partnership countriesAuthors: Kornely Kakachia, Agnieszka Legucka & Bidzina Lebanidze Originally published by: www.tandfonline.com GIP
News 23 Apr 2021 The Embassy of Poland to Georgia organized a policy discussion about NATO-Georgia Relation in cooperation with GIPOn April 22 at 14:00, the Embassy of Poland to Georgia organized the presentation and the subsequent discussion of the… GIP
Blogs 23 Apr 2021 Jean Monnet European Dialogue – Next Step towards Consensus-Oriented PoliticsNino Samkharadze Although the first stage of the EU’s mediation during the ongoing Georgian political crisis initially failed, Georgian political… Nino Samkharadze
News 22 Apr 2021 GIP participated in the “European Policy Center (EPC)” political dialogueOn April 21, Prof. Kornely Kakachia, the Director of the Georgian Institute of Politics, together with Marina Kaljurand, Member of the European… GIP
ELS, News 19 Apr 2021 III quarterly meeting of thematic Working GroupsThe second phase of the project “Promoting Youth Transformational Leaders in Georgia”, which implies the creation of thematic working groups,… GIP
News 17 Apr 2021 Georgian Institute of Politics (GIP) summarized the first 100 days of the Georgian Dream governmentOn April 16th, Georgian Institute of Politics (GIP) presented the report “The First 100 Days of the Georgian Dream Government:… GIP
News 16 Apr 2021 GEOYOUTH2021 has begunGeorgian Institute of Politics (GIP) in partnership with German grass-root organization Polis180 launched a new project #GEOYOUTH2021 “Supporting youth participation… GIP
News 15 Apr 2021 Georgia’s Europeanization Beyond 2020: Assessing Progress, Identifying ChallengesThe GIP held an online discussion “Georgia’s Europeanization Beyond 2020: Assessing Progress, Identifying Challenges” on April 14, 2021 GIP
Blogs 13 Apr 2021 EU Mediation in Georgia’s Political Crisis: What did We (not) Understand?Nino Samkharadze For five months, Georgia has faced a severe political crisis that has been worrying enough for its European… Nino Samkharadze
News 08 Apr 2021 MEPs statement on Georgia: open discussion with civil society and mediaThe Georgian Institute of Politics organized an open discussion between civil society, media and the Members of European Parliament (MEPs)… GIP