სიახლეები 30 სექ 2022 GIP საერთაშორისო ფორუმზე – საქართველო გზაჯვარედიზე: საშინაო დინამიკა და საგარეო გამოწვევებისაერთაშორისო ფორუმი სახელწოდებით „საქართველო გზაჯვარედიზე: საშინაო დინამიკა და საგარეო გამოწვევები“ გაიმართა 30… GIP
სიახლეები 27 სექ 2022 საჯარო დისკუსია – უკრაინაში რუსეთის შეჭრის გავლენა შავი ზღვის ფართო უსაფრთხოებაზე: საქართველო, უკრაინა და აზერბაიჯანი26 სექტემბერს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით გაიმართა საჯარო დისკუსია თემაზე – უკრაინაში… GIP
WG სიახლეები და მედია, სიახლეები 26 სექ 2022 სამუშაო თემატური ჯგუფის (WG) 2022 გახსნა25 სექტემბერს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით გაიმართა ახალი თემატური სამუშაო ჯგუფის პირველი… GIP
თვალსაზრისი 19 სექ 2022 მიმდინარე გეოპოლიტიკური ცვლილებები და მისი გავლენები სამხრეთ კავკასიაზებოლო ექვსი თვის განმავლობაში თავი იჩინა უკანასკნელ ათწლეულებში დაგროვებულმა მნიშვნელოვანმა გეოპოლიტიკურმა ცვლილებებმა GIP
ბლოგი 16 სექ 2022 ევროკომისიის პრეზიდენტის ყოველწლიური მიმართვა და მისი მნიშვნელობა საქართველოსთვისროგორც მოსალოდნელი იყო, მიმდინარე წელს ევროკავშირის მდგომარეობის შესახებ ყოველწლიური გამოსვლა ძირითადად უკრაინის… თინათინ ახვლედიანი
სიახლეები 08 სექ 2022 საჯარო დისკუსია – საქართველოსა და იაპონიას შორის 30 წლიანი დიპლომატიური ურთიერთობებისაქართველო და იაპონია ორ ქვეყანას შორის დიპლომატიური ურთიერთობების დამყარების 30 წლის იუბილეს… GIP
სიახლეები 08 სექ 2022 დახურული დისკუსია – უსაფრთხოება და გეოპოლიტიკური ცვლილებები შავი ზღვის რეგიონში – შედეგები საქართველოსა და სამხრეთ კავკასიისთვის2022 წლის 7 სექტემბერს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტისა (GIP) და გერმანიის საგარეო ურთიერთობათა… GIP

News 30 Sep 2022 “Georgia at a Crossroads: Internal Dynamics and External Challenges” – International Forum in WashingtonOn September 30 the director of the Georgian Institute of Politics Prof.… GIP
News 27 Sep 2022 Public Discussion – Black Sea Cooperation for Stronger Security: Georgia, Ukraine, and AzerbaijanOn September 26, the Georgian Institute of Politics organized the public discussion… GIP
News, WG News & Media 26 Sep 2022 Launching Thematic Working Group (WG) 2022On September 25, the Georgian Institute of Politics launched a new Thematic… GIP
Perspective 19 Sep 2022 Geopolitical Development and Its Implications for the Southern CaucasusThe last six months have awakened many to the significant geopolitical developments… Neil MacFarlane
Blogs 16 Sep 2022 State of the Union address – What does it mean for Georgia?It does not come as a surprise that this year, the state… Tinatin Akhvlediani
News 08 Sep 2022 Public Discussion – Thirty Years of Diplomatic Relations Between Georgia and JapanGeorgia and Japan are celebrating the 30th anniversary of the establishment of… GIP
News 08 Sep 2022 Closed–door Workshop – Security and Geopolitical Shifts in the Black Sea Region – Implications for Georgia and the South CaucasusOn September 7, 2022 the Georgian Institute of Politics (GIP), in cooperation… GIP