აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა ბრიუსელში
15-16 მაისს აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მე-2 და მე-5 სამუშაო ჯგუფის შეხვედრაზე დასასწრებად, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ანალიტიკოსი, მარიამ გრიგალაშვილი ბერლინში გაემგზავრა.
შეხვედრებზე სამუშაო ჯგუფებმა ეკონომიკური საკითხები და ასოცირების შეთანხმების იმპლემენტაციასთან დაკავშირებული პრცესები მიმოიხილეს.  შეხვედრები სულ 6 სამუშაო ქვეჯგუფისგან შედგებოდა: ახალგაზრდების უმუშევრობა; მცირე და საშუალო მეწარმეების საქმიანობა; ასოცირების შეთანხმების იმპლემენტაციის მონიტორინგი; ბიზნეს კლიმატი და ა.შ
შეხვედრაზე დაანონსდა პლატფორმის ფარგლებში ექსპერტთა ბაზის ჩამყალიბება, რომელიც სხვადასხვა საექსპეტო ჯგუფებში მომუშავე ექსპერტებს კომპეტენციის მიხედვით დააჯგუფებს. ახალი ინიციატივა სამოქალაქო საზოგადოებას გაუადვილებს პარტნიორების მოძიებას ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში, სხვადასხვა პროექტების ფარგლებში.

GIP policy analyst, Mariam Grigalashvili, participated in the Eastern Partnership Civil Society Forum (EaP CSF) Working Groups 2 and 5 meetings held in Brussels on May 15-16, 2018.
Meetings of these working groups, consisting of 6 sub-groups (youth unemployment, activities of SEMs, AA implementation monitoring, business climate and etc.), mainly focused on discussing economic issues and the implementation processes of the association agreement.
During these meetings, it was announced to develop a group of experts within the Eastern Partnership Civil Society Platform, aiming to help EaP CSP gain more contacts and partners in the EU and EaP countries, through various projects.