აშშ-ის ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგია და მისი მნიშვნელობა საქართველოსთვის
ჯერ კიდევ გაპრეზიდენტებამდე,  წინასაარჩევნო კამპანიის პერიოდში, ერთ-ერთი ყველაზე განხილვადი დონალდ ტრამპის საგარეო…
23 მაი 2018
განაცხადების მიღება: სემინარი ახალგაზრდა ჟურნალისტებისა და ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტებისთვის
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი (GIP), საქართველოს ევროატლანტიკურ ინტეგრაციასთან დაკავშირებული საკითხებით დაინტერესებულ, ახალგაზრდა ჟურნალისტებსა…
18 მაი 2018
წიგნის პრეზენტაცია ბერლინში – „გეოპოლიტიკა და უსაფრთხოება: ახალი სტრატეგია სამხრეთ კავკასიისთვის“
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორმა, კორნელი კაკაჩიამ, მონაწილეობა მიიღო 17 მაისს ბერლინში გამართულ…
17 მაი 2018
სასწავლო ვიზიტი ბრიუსელში რეგიონული მედიასაშუალებების ჟურნალისტებისთვის
15-16 მაისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით, რეგიონული მედიასაშუალებების ჟურნალისტები სასწავლო ვიზიტით ბრიუსელში გაემგზავრნენ.…
16 მაი 2018
აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა ბრიუსელში
15-16 მაისს აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მე-2 და მე-5 სამუშაო ჯგუფის…
01 მაი 2018
საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებისგან განაცხადების მიღება დაიწყო
რეგრანტინგი ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის „საქართველო ევროპულ გზაზე: DCFTA-ისა და მცირე და საშუალო საწარმოების სტრატეგიის იმპლემენტაციისთვის ეფექტური მოდელის შექმნა“ ფარგლებში. ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის „საქართველო ევროპულ გზაზე: DCFTA-ისა და მცირე და საშუალო საწარმოების სტრატეგიის იმპლემენტაციისთვის ეფექტური მოდელის შექმნა“ ფარგლებში, განმახორციელებელი[1] ორგანიზაციების კონსოციუმი იწყებს განაცხადების მიღებას…

Blogs Activists of '#merjirserjin' initiative hold a protest rally against RA Prime Minister Serzh Sargsyan on the Republic Square of Yerevan, Armenia 25 May 2018 3 reasons why the Armenian revolution means nothing for the foreign policy of the country and 3 reasons why we thought it wouldThe significance of the April 2018 events in Armenia will become clearer in the months to come. However, the fact… GIP No Comments
News 18 May 2018 Book Presentation – “Geopolitics and Security: A New Strategy for the South Caucasus” – in BerlinKornely Kakachia, the GIP director, participated in the book presentation - "Geopolitics and Security: A New Strategy for the South Caucasus"… GIP
News 17 May 2018 GIP Organized a Study Trip to Brussels for Georgian Regional JournalistsOn 15-16 May 2018, The Georgian Institute of Politics, in the framework of the project - "Empowering Regional Journalists for… GIP
News 16 May 2018 EaP CSF Working Groups 2 & 5 Meets in BrusselsGIP policy analyst, Mariam Grigalashvili, participated in the Eastern Partnership Civil Society Forum (EaP CSF) Working Groups 2 and 5 meetings… GIP
News 01 May 2018 Call for Proposals: Georgia on European Way / DCFTA Awareness CampaignImplementers[1] of the European Union supported project “Georgia on European Way: Creation of Effective Model for DCFTA and SME Strategy… GIP