ELS-ის დღიურები 2021 – თებერვლის თვის გამოცემა
ELS-ის დღიურები ბრუნდება! წელსაც, ყოველი თვის ბოლოს, დღიურების სახით შევაჯამებთ მომავალ ლიდერთა სკოლაში გასული თვის თემებსა და ჩატარებულ ტრენინგებს.
წელს, მომავალ ლიდერთა სკოლის #ELS2021 მეორე გამოშვება ვირტუალურ ფორმატში გაიხსნა. ასევე (ონლაინ) გაგრძელდა ტრენინგების სერიაც ELS-ის ოთხივე სამიზნე ადგილას: ქუთაისში, ზუგდიდში, თბილისსა და გორში მთელი თვის განმავლობაში.
იანვარი-თებერვლის პერიოდში, მომავალ ლიდერთა სკოლის მონაწილეებმა 10 სხვადასხვა საინტერესო თემაზე მოისმინეს ლექცია, ჯამში ELS-ის ტრენერებმა კი 36 სესია ჩაატარეს.
მომავალ ლიდერთა სკოლა არის ინიციატივა, რომელიც GIP-ის მიმდინარე პროექტის „ცვლილებებზე ორიენტირებული ახალგაზრდების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში ხორციელდება USAID/Georgia-ს ფინანსური მხარდაჭერითა და კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრთან (CRRC Georgia) თანამშრომლობით. პროექტი მიზნად ისახავს ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას პოლიტიკური პროცესებისა და დემოკრატიზაციის შესახებ, მათი ლიდერული უნარ-ჩვევების განვითარებას, პოლიტიკური და სოციალური ჩართულობის წახალისებას და ასევე, მათ პროფესიულ ზრდას.

ELS Diaries are coming back! This year too, we will publish a monthly digest for the Emerging Leaders School ELS2021 overviewing and summarizing all the activities taking place during the month.
This year, the second edition of #ELS โ ELS2021 โ opened online in all four target locations โ Kutaisi, Zugdidi, Tbilisi and Gori. Due to the epidemic situation, all the training sessions in January and February took place online as well. During this period, in total 36 training sessions on 10 various topics were conducted by ELS trainers:
Emerging Leaders School (ELS) is an initiative, which is being implemented within the framework of the project โPromoting Youth Transformational Leaders in Georgiaโ by Georgian Institute of Politics (GIP) with the financial support of USAID/Georgia and in partnership with CRRC Georgia. The project aims at raising youth awareness on political processes and democratization as well as developing their leadership skills and enhancing their participation and representation in public life.