GIP საქართველოს რეგიონებში გამოკითხვას ატარებს || პროექტი – “საქართველო ევროპულ გზაზე”
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი პროექტის – “საქართველო ევროპულ გზაზე” – ფარგლებში ატარებს გამოკითხვას შიდა ქართლის, ქვემო ქართლის, მცხეთა-მთიანეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის (ამბროლაური, ლენტეხი) რეგიონებში. გამოკითხვა მიზნად ისახავს, საქართველოს რეგიონებში მოქმედი მცირე და საშუალო მეწარმეების მდგომარეობის შესწავლას და საექსპორტო პოტენციალის შეფასებას.
პროექტის მიზანია, ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცისა (DCFTA) და მცირე და საშუალო მეწარმეობის (SME) სტრატეგიის შემუშავების პროცესში, CSO-ებისა და BSO-ების შესაძლებლობების ზრდა.
პროექტი ხორციელდება არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და კვლევითი ცენტრების კონსორციუმის მიერ: აღმოსავლეთ ევროპის კვლევითი ცენტრის (EESC, ლიტვა) ხელმძღვანელობით საქართველოს ბიზნეს საკონსულტაციო ასოციაციის (ABCO Georgia), საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის (GIP, საქართველო), GLOBSEC-ის (სლოვაკეთი), ასოციაცია კავკასიის გენეტიკის (საქართველო), ATTINATI-ის (საქართველო) და ახალგაზრდა მეცნიერთა კავშირი “ინტელექტის” (საქართველო) მიერ.
პროექტი ხორციელდება 2017 წლის 12 აპრილიდან 2019 წლის 11 მაისამდე საქართველოში და დაფინანსებულია EuropeAid -ის მიერ.

Within the framework of the project “Georgia on European Way” the Georgian Institute of Politics is conducting opinion polls in the following regions: Shida Kartli, Kvemo Kartli, Mtskheta-Mtianeti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti (Ambrolauri, Lentekhi). Opinion polls aim to analyse SMEs in regions of Georgia – their fields of interests, possibilities and awareness about the DCFTA.
The overall objective of the project is to strengthen the capacities of Georgian CSOs and BSOs along the DCFTA and the SME strategy implementation process.
“Georgia on European Way” is the project implemented by the consortium of NGOs and think-tanks under the leadership of the East European Studies Center (EESC, Lithuania) in cooperation with the Association of Business Consulting Organizations (ABCO Georgia), Georgian Institute of Politics (GIP, Georgia), GLOBSEC (Slovakia), Association Caucasus Genetics (Georgia), ATTINATI (Georgia) and Young Scientists Union “Intellect” (Georgia).
The project is being implemented from April 12, 2017 until May 11, 2019 in Georgia and is financed by the EuropeAid.