ლენარტ მერის ყოველწლიური კონფერენცია ტალინში, ესტონეთი
ესტონეთში, ქალაქ ტალინში, 16-18 მაისს გაიმართა ლენარტ მერის  ყოველწლიური კონფერენცია. საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორმა პროფ. კორნელი კაკაჩიამ, როგორც გამორჩეულმა მომხსენებელმა, მონაწილება მიიღო პანელში სახელწოდებით – „ორი ნაბიჯი წინ, ერთი ნაბიჯი უკან – უკრაინის ომის გავლენა კავკასიაზე“.
ლენარტ მერის კონფერენცია ყოველწლიურად თავს უყრის გამორჩეულ პოლიტიკოსებს, ანალიტიკოსებს, გადაწყვეტილების მიმღებ პირებს, სამხედრო პერსონალსა და აკადემიის წარმომადგენლებს მთელი მსოფლიოდან. კონფერენციაზე განიხილება საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკის ძირითადი საკითხები,  ჩრდილოეთ და აღმოსავლეთ ევროპის სახელმწიფოების პერსპექტივიდან.
კონფერენცია პირველად 2007 წელს გამართა და მას შემდეგ იგი გახდა რეგიონში  ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი კონფერენცია უსაფრთხოების პოლიტიკის მიმართულებით. კონფერენციის მხარდამჭერი და აქტიური მონაწილეა ესტონეთის პრეზიდენტი.

From May 16th to 18th, Prof. Kornely Kakachia, Director of the Georgian Institute of Politics, contributed to the Annual Lennart Meri Conference held in Tallinn, Estonia. As a distinguished speaker, Kakachia shared insights on the panel titled “Two Steps Forward, One Step Back – Impact of the War in Ukraine on Caucasus.”
The LMC assembles distinguished policymakers, analysts, politicians, military personnel and academia from around the globe in Tallinn, Estonia. At the conference, key foreign and security policy issues are discussed mostly from the perspective of the northern and eastern parts of Europe.
Since its establishment in 2007 It has s developed to become one of the most prominent security policy conferences in the region. The President of Estonia is the patron of the conference and an active participant.