ეუთოს ქსელის აკადემიური ინსტიტუტებისა და ანალიტიკური ორგანიზაციების ვორქშოფი
2017 წლის 10 ოქტომბერს ევროპის უშიშროებისა და თანამშრომლობის ორგანიზაციის ქსელის აკადემიური ინსტიტუტებისა და ანალიტიკური ორგანიზაციების ორგანიზებით ვენაში (ავსტრიაში) ვორქშოფი მოეწყო. დისკუსია შეეხებოდა ეუთოს ეკონომიკისა და გარემოს სფეროებში ნდობის აღდგენის ზომებს. პროექტს ხელმძღვანელობდა პროფესორი შტეფან ვულფი ბირმინგემის უნივერსიტეტიდან და  ელჩი ფილიპ რემბლერი (აშშ).
ვენის დისკუსიაში საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი კორნელი კაკაჩიამ და ბიძინა ლებანიძემ წარადგინეს, მათ ერთობლივად შეიმუშავეს პოლიტიკის დოკუმენტი, რომელიც შეეხება რუსეთ-დასავლეთის კონფრონტაციის გავლენას საქართველოში მიმდინარე კონფლიქტზე.

On 10 October 2017, the OSCE Network of Think Tanks and Academic Institutions organized a workshop in Vienna /Austria that discussed the option of OSCE economic and environmental confidence-building measures. Project leader is Prof. Stefan Wolff from the University of Birmingham, key drafter Ambassador Philipp Remler (US).
GIP was represented in Vienna discussion by Kornely Kakachia and Bidzina Lebanidze, who drafted joint policy paper related to impact of Russia West confrontation on Georgian conflicts.