„მომავალ ლიდერთა სკოლის“ (ELS) პირველი ფაზა დასრულდა: საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) დახურვის ცერემონია თბილისსა და ქვემო ქართლის რეგიონიდან მონაწილეებისთვის, კახეთში გამართა
25-26 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) „მომავალ ლიდერთა სკოლის“ (ELS) 2020 წლის გამოშვების…
25 ივლ 2020
ნატოს წევრი თურქეთი და მისი მიდგომები სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების უსაფრთხოების გამოწვევების მიმართ
24 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) უმასპინძლა ონლაინ დისკუსიას „ნატოს წევრი თურქეთი და…
23 ივლ 2020
ონლაინ სემინარი: “რამდენად ემთხვევა რადიკალი მემარჯვენე ნაციონალისტებისა და რელიგიური კონსერვატორების ხედვები ერთმანეთს აღმოსავლეთ და დასავლეთ ევროპაში?”
2020 წლის 22 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) გამართა რიგით მესამე ონლაინ…
21 ივლ 2020
ონლაინ დისკუსია: საქართველოში ეთნიკური უმცირესობების სამოქალაქო ინტეგრაციასთან დაკავშირებული პროგრესი და გამოწვევები
ტექსტი ხელმისაწვდომია აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზეც  2020 წლის 15 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის…
18 ივლ 2020
ელექტორატის პოლარიზაცია და რადიკალიზაცია: GIP-იმ GEODEM2020 დასკვნითი პანელი გამართა
2020 წლის 14 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა დემოკრატიის მე-5 ყოველწლიური კონფერენციის დასკვნით,…
16 ივლ 2020
აღმოსავლეთ პარტნიორობა კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებით: ევროკავშირი-საქართველოს თანამშრომლობის გამოცდილება
2020 წლის 13 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) ევროპული პოლიტიკის კვლევის ცენტრთან…
15 ივლ 2020
GIP-იმ ანგარიშის “საქართველოს მიერ აღმოსავლეთ პარტნიორობის 20 შედეგის იმპლემენტაცია 2020 წლისთვის” პრეზენტაცია გამართა
9 ივლისს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტმა (GIP) სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებასთან…
10 ივლ 2020
სამხედრო წარმომადგენლობის შემცირება VS მომგებიანი ძალთა ბალანსი: ინაცვლებს თუ არა ამერიკული ფოკუსი ევროპის აღმოსავლეთით?
აშშ-ის წამყვან ევროპულ მოთამაშეებთან გართულებული ურთიერთობის ფონზე დონალდ ტრამპმა განაცხადა გეგმის შესახებ, რომლის მიხედვითაც…
08 ივლ 2020
რატომ ჰყავთ საქართველოში პოლიტიკურ პარტიებს არასტაბილური ამომრჩეველი?
საქართველოში პოლიტიკური პარტიების ამომრჩეველთა არასტაბილურობა აქტუალური საკითხია ზოგადად ყოველთვის და მითუმეტეს ახლა,…
კორონავირუსის ეპიდემია საარჩევნო წელს: რისკები სამართლიანი არჩევნებისთვის
2020 წლის შემოდგომაზე ქართულ მყიფე დემოკრატიას კიდევ ერთი უმნიშვნელოვანესი გამოცდის ჩაბარება, ამჯერად,…
07 ივლ 2020
აშშ და საქართველო კორონავირუსის ეპიდემიის წინააღმდეგ
კორონავირუსის ეპიდემია უპრეცედენტო  მასშტაბის გამოწვევაა თანამედროვე მსოფლიოსთვის. ეპიდემიასთან ბრძოლაში განსხვავებული მეთოდები აირჩიეს…
ინფორმაციის მიღების და გავრცელების უფლება დაცულია საქართველოს კონსტიტუციით, ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსითა და ადგილობრივი თვითმმართველობის კოდექსით.
საჯარო ინფორმაციის პროაქტიული გამოქვეყნების პრობლემა სამეგრელოს რეგიონის მუნიციპალიტეტებში
ინფორმაციის მიღების და გავრცელების უფლება დაცულია საქართველოს კონსტიტუციით, ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსითა და…

ELS News & Media, Space for Discussions (SfDs) 31 Jul 2020 The โEmerging Leaders Schoolโ (ELS) participants organized series of Space for Discussion eventsIn the framework of the ELS program, the participants were provided withโฆ GIP
ELS News & Media, News 29 Jul 2020 First phase of the โEmerging Leaders Schoolโ is over: GIP held the Closing Ceremony of ELS participants from Tbilisi and Kvemo Kartli region on Lake LopotaOn 25-26 July, Georgian Institute of Politics (GIP) gathered the participants ofโฆ GIP
News 25 Jul 2020 Neighboring a NATO Member: Online discussion on Turkeyโs Approach to Security Challenges of South Caucasus CountriesOn July 24, Georgian Institute of Politics (GIP) hosted an online discussion โNeighboring aโฆ GIP
News 23 Jul 2020 Online-seminar: How do the narratives of far-right nationalists and religious conservatives coincide in the Eastern and Western Europe?On July 22, 2020, the Georgian Institute of Politics (GIP) hosted theโฆ GIP
News, Promote and Act for Europe 21 Jul 2020 Online discussion: Civic Integration-related Progress and Challenges of Ethnic Minorities in GeorgiaOn July 15, 2020, the Georgian Institute of Politics (GIP) hosted anโฆ GIP
News 18 Jul 2020 Polarization and Radicalization of the Electorate: GIP Held the Final Panel of GEODEM2020On July 14th, Georgian Institute of Politics hosted the third, concluding panelโฆ GIP
News 16 Jul 2020 Online discussion: Establishing an Eastern Climate Partnership: Lessons from EU-Georgia Cooperation on Climate ChangeOn 13 July, 2020 Georgian Institute of Politics (GIP) in partnership withโฆ GIP
News 15 Jul 2020 GIP presented the report โGeorgiaโs Implementation of 20 Eastern Partnership Deliverables for 2020โOn 9 July, the Georgian Institute of Politics (GIP) in partnership withโฆ GIP
News 09 Jul 2020 GIP Director Kornely Kakachia participated in the online brainstorming sessionGIP Director Kornely Kakachia participated in the online brainstorming session โEastern Partnershipโฆ GIP
News 05 Jul 2020 Online Discussion: Turkeyโs role in economic and energy sector development of South Caucasus countriesOn July 3, Georgian Institute of Politics (GIP) hosted an online discussion โTurkeyโs roleโฆ GIP
News 03 Jul 2020 GIP hosted 2nd panel of the 5th Edition of the annual Democracy Conference #GEODEMOn July 1, 2020, Georgian Institute of Politics (GIP) hosted 2nd panelโฆ GIP
News 02 Jul 2020 The Youth Manifesto in progress: GIP team launched the Youth Summits for the GEOYOUTH2020 participantsCreation of the Youth Manifesto took an active turn at GIP atโฆ GIP