სიახლეები 30 სექ 2021 ვირტუალური დისკუსია: საქართველოს დემოკრატიის გამოწვევა ადგილობრივი არჩევნების წინ: ბრუსელის ხედვა29 სექტემბერს, ევროპარლამენტარებმა საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან ერთად იმსჯელეს საქართველოში მიმდინარე წინასაარჩევნო… GIP
ბლოგი 30 სექ 2021 საქართველო დემოკრატიზაციის ჰორიზონტზე: რატომ არის 2021 წლის არჩევნები მეტი, ვიდრე თვითმმართველობის არჩევნები?2021 წლის თვითმმართველობის არჩევნები ტარდება საქართველოს დემოკრატიული სახელმწიფოს მშენებლობის უკიდურესად მნიშვნელოვან ეტაპზე,… ნინო სამხარაძე
ELS სიახლეები, სიახლეები 28 სექ 2021 27 სექტემბერს „მომავალ ლიდერთა სკოლაში“ მონაწილეობის მსურველებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა„საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის“ გუნდმა ახალგაზრდებს პროგრამის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა და ELS-ის თანმდევი… GIP
ბლოგი 27 სექ 2021 მერკელის შემდგომი გერმანია და აღმოსავლეთ პარტნიორობა: 5 გზავნილი გერმანიის საპარლამენტო არჩევნებიდან2021 წლის 26 სექტემბერს გერმანიაში ეროვნული არჩევნების შედეგები მჭიდრო იყო. გერმანელი სოციალ-დემოკრატებმა… ბიძინა ლებანიძე
ბლოგი 06 სექ 2021 რა საფრთხეებს შეიცავს ევროკავშირის ფინანსურ დახმარებაზე უარის თქმა საქართველოსთვის?საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილთან შეხვედრის შემდეგ, ევროპული საბჭოს პრეზიდენტმა შარლ მიშელმა საკუთარ… ნინო სამხარაძე

News 30 Sep 2021 Virtual Discussion: Georgiaโs democracy challenge ahead of local elections: view from BrusselsOn September 29, members of the European Parliament together with the Georgianโฆ GIP
ELS News & Media, News 28 Sep 2021 On September 27 an information meeting was held for those wishing to participate in Emerging Leaders School (ELS)The Georgian Institute of Politics (GIP) team made a presentation about ELSโฆ GIP
Blogs 27 Sep 2021 The post-Merkel Germany and the Eastern Partnership: 5 Take-aways from Germanyโs parliamentary electionsOn September 26, 2021, national elections took place in Germany Bidzina Lebanidze
Blogs 09 Sep 2021 Op-ed: From poster child to problem child: Georgiaโs democratic crisis threatens its European futureThe recent decision of the Georgian government to refuse the second trancheโฆ Kornely Kakachia, Bidzina Lebanidze
Blogs 06 Sep 2021 What Threats Does the Rejection of the EU Financial Assistance Contain for Georgia?After meeting with Georgiaโs Prime Minister Irakli Gharibashvili, the President of theโฆ Nino Samkharadze