WG ბლოგები 31 მარ 2022 რა მნიშვნელობა აქვს კვოტირებას პოლიტიკაში ქალების როლის გაზრდისთვის?საქართველოს კონსტიტუცია განსაზღვრავს ქალების და კაცების თანაბარ უფლებას, კენჭი იყარონ არჩევნებში. ბოლო… GIP
ბლოგი 30 მარ 2022 ბელარუსი: საქართველოს სიტუაციური მოკავშირე თუ მძიმე ტვირთი?რუსეთის ფედერაციის უკრაინაში სამხედრო შეჭრის შემდეგ ძალიან ბევრი პოლიტიკის ექსპერტი თუ კომენტატორი… შოთა კაკაბაძე
სიახლეები 29 მარ 2022 პარტიული პოლიტიკის სკოლის დახურვა – გაზაფხულის სესია 202227 მარტს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით, პარტიული პოლიტიკის სკოლა 2022-ის გაზაფხულის სესია… GIP
ELS დღიურები, ELS სიახლეები, სიახლეები 28 მარ 2022 ELS-ის დღიურები 2022 – მარტის გამოცემამომავალ ლიდერთა სკოლა (ELS) 2022 გრძელდება! მარტში, ტრენინგები პირდაპირი შეხვედრების რეჟიმში წარიმართა… GIP
ბლოგი 19 მარ 2022 ომი უკრაინაში: საქართველო-მოლდოვის ერთი მიდგომა, ორი განსხვავებული შედეგიუკრაინაში სუვერენულ ტერიტორიაზე რუსეთის შეჭრის შემდეგ საქართველოს მთავრობის რეაქციები კრიტიკის საგნად იქცა,… სალომე კანდელაკი
WG ბლოგები 18 მარ 2022 როგორ შეძლო ფინეთმა ახალგაზრდული პოლიტიკის ეტაპობრივი განვითარება: გაკვეთილები საქართველოსთვისაღმოსავლეთ ევროპაში საქართველო აღიარებულია როგორც დემოკრატიული რეფორმების ლიდერი სახელმწიფო, თუმცა ამ მიღწევების… GIP
სიახლეები 18 მარ 2022 10 ნაბიჯი ევროპის კავშირში გაწევრების გზაზესაქართველოს ევროპის კავშირში გაწევრების პროცესი წარმოადგენს ქართველი ხალხის ურყევ ნებას, რომელსაც მხარს… ელენე ფანჩულიძე, keta
ბლოგი 17 მარ 2022 ომის დასასრული უკრაინაში და რისკების შეფასება საქართველოსთვის: ოთხი სცენარი24 თებერვალს რუსეთმა წამოიწყო უკრაინის წინააღმდეგ სრულმასშტაბიანი სამხედრო მოქმედებები, რომელმაც ნატოს გენერალური… GIP
ბლოგი 16 მარ 2022 მთავრობა პრეზიდენტის პირისპირ: კიდევ ერთი კონფრონტაცია ქართულ პოლიტიკურ ცხოვრებაში?2022 წლის 15 მარტს ქართული ოცნების პოლიტსაბჭომ დააანონსა, რომ საქართველოს მთავრობა პრეზიდენტის… ნინო სამხარაძე
სიახლეები 11 მარ 2022 დისკუსია საქართველოს თავდაცვის შესაძლებლობებზე9 მარტს, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებითა და კონრად ადენაუერის ფონდთან თანამშრომლობით გაიმართა… GIP
სიახლეები 10 მარ 2022 პარტიული პოლიტიკის სკოლის გახსნა – გაზაფხულის სესია 20224 მარტს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებითა და საქართველოში შვეიცარიის საელჩოს მხარდაჭერით გაიმართა… GIP
ბლოგი 09 მარ 2022 რეტროსპექტივა: უკრაინული მიგრაცია ევროპაში და საქართველოშიომმა, რომელსაც რუსეთი უკრაინაში თითქმის ორი კვირაა, აწარმოებს ევროპის ერთ-ერთი ყველაზე დიდი… ნინო სამხარაძე

News 29 Mar 2022 Closing of the School on Party Politics โ Spring Session 2022On March 27 the closing ceremony of the School on Party Politicsโฆ GIP
Blogs 29 Mar 2022 Creeping Finlandization or Prudent Foreign Policy? Georgiaโs Strategic Challenges amid the Ukrainian CrisisThe implications of the Russian invasion of Ukraine will affect global securityโฆ Kornely Kakachia, Shota Kakabadze
ELS Diaries, ELS News & Media, News 28 Mar 2022 ELS Diaries 2022 โ March EditionThe Georgian Institute of Politics continues Emerging Leaders School (ELS) 2022. Inโฆ GIP
Blogs, Space for Discussions (SfDs) 19 Mar 2022 War in Ukraine: Georgian-Moldovan One Approach, Two Different OutcomesSince Russiaโs invasion of Ukraineโs sovereign territory, the reaction of the Governmentโฆ Salome Kandelaki
News 18 Mar 2022 The Next 10 Steps on the Road to EU MembershipGeorgiaโs unwavering will to join the European Union is evidenced by anโฆ Elene Panchulidze
Blogs 17 Mar 2022 The End of the War in Ukraine and Risk Assessment for Georgia: Four ScenariosAlthough the Russo-Ukrainian war is still ongoing and the situation remains fluid,โฆ GIP
News 11 Mar 2022 Discussion on Georgiaโs Defense CapabilitiesOn March 9, GIP in cooperation with the Konrad Adenauer Foundation (KAS),โฆ GIP
News 10 Mar 2022 School on Party Politics: Spring Session 2022 was LaunchedOn March 4, 2022, the Georgian Institute of Politics,with support of theโฆ GIP
News 09 Mar 2022 Open Letter to EU in Support of Georgiaโs CandidacyGIP has joined the open letter by CEPS "Responding to Putin's invasionโฆ GIP
Blogs 03 Mar 2022 Political Polarization and Self-government: The Strive for PowerThe deep the political polarization of Georgia has had a negative impactโฆ Salome Kandelaki
News 02 Mar 2022 โHow to Get Published?โ โ A Master Class for Ph.D. StudentsโHow to get published?โ โ A master class for PhD students andโฆ GIP
News 01 Mar 2022 Statement of the Georgian people to the European UnionThe Georgian Institute of Politics joins the statement of the Georgian peopleโฆ Gvantsa Davitashvili