რა განაპირობებს საქართველოს ჩამორჩენას ევროკავშირის საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკასთან?
საქართველოსთვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მინიჭებამ ქვეყანა ახალ გეოპოლიტიკურ მოცემულობაში გადაიყვანა
28 მარ 2024
ბრიფინგი – „ფრანკო-გერმანული განხეთქილება აღმოსავლეთ ევროპასთან დაკავშირებულ სტრატეგიაზე: შედეგები საქართველოსთვის“
27 მარტს საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით გაიმართა ონლაინ ბრიფინგი სახელწოდებით „ფრანკო-გერმანული განხეთქილება…
25 მარ 2024
“ახალგაზრდების თვითმმართველობაში ჩართულობისა და სერვისების შეფასების მექანიზმები” – ტრენინგები ბათუმში
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის (GIP) ორგანიზებით, 23-24 მარტს ქალაქ ბათუმში პროექტ “ახალგაზრდებზე ორიენტირებული…
18 მარ 2024
“ახალგაზრდების თვითმმართველობაში ჩართულობისა და სერვისების შეფასების მექანიზმები” – ტრენინგები ახალქალაქში
15-16 მარტს ქალაქ ახალქალაქში გაიმართა ტრენინგი თემაზე – “ახალგაზრდების თვითმმართველობაში ჩართულობისა და…
11 მარ 2024
“ახალგაზრდების თვითმმართველობაში ჩართულობისა და სერვისების შეფასების მექანიზმები” – ტრენინგები გორში
საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის ორგანიზებით, 9-10 მარტს ქალაქ გორში პროექტ “ახალგაზრდებზე ორიენტირებული საჯარო…
07 მარ 2024
„არაფერია გამორიცხული“: რას ნიშნავს საქართველოსთვის საფრანგეთის ახალი პოზიციონირება აღმოსავლეთით?
ევროკავშირში მიმდინარე გეოპოლიტიკური ცვლილებებისა და რუსეთის უკრაინაში შეჭრის ფონზე, საფრანგეთი უფრო და…
06 მარ 2024
რუსეთის ფაქტორის მნიშვნელობა ევროკავშირის საერთო საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკასთან საქართველოს თავსებადობისთვის
ბოლო წლებში ევროკავშირის საერთო საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკასთან (CFSP) საქართველოს თავსებადობის მაჩვენებელი…

News 25 Mar 2024 โMechanisms of youth self-government involvement and evaluation of servicesโ- Trainings in BatumiThe Georgian Institute of Politics (GIP), on March 23-24, within the frameworkโฆ GIP
Youth Voices - Blogs 19 Mar 2024 How Diverged the Government and People Are over the EU CFSP in Georgia?In recent times, EU officials have expressed concerns over Georgiaโs decreased alignmentโฆ GIP
News 18 Mar 2024 โMechanisms of youth self-government involvement and evaluation of servicesโ- Trainings in AkhalkalakiThe Georgian Institute of Politics (GIP), on March 15-16, within the frameworkโฆ GIP
News 15 Mar 2024 GIP launched Public Policy Analysis Hub to Strengthen Youth Analytical CapacityOn March 14, in a bid to foster effective engagement of youngโฆ GIP
News 12 Mar 2024 Quarterly meeting of the Interparty CouncilThe Interparty Council kicked off the year 2024 by conducting its firstโฆ GIP
News 11 Mar 2024 โMechanisms of youth self-government involvement and evaluation of servicesโ- Trainings in GoriThe Georgian Institute of Politics (GIP), on March 9-10, within the frameworkโฆ GIP